Salı, Mayıs 28, 2024

E-Posta Tercihlerini Değiştirme (Zimbra Tercihlerini Özelleştirme)

-

Zimbra’ da e-posta tercihlerini kendinize özel hale getirebilirsiniz. Tercihler > Posta bölümünde Zimbra Web Arayüzünüzü değiştirmeniz ve özelleştirmeniz için bir çok yol bulunmaktadır. Bu yazımızda sırasıyla bu yollara kısaca değineceğiz.

E-Posta Tercihlerini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Düzenleme sayfasına erişebilmek için;

  1. Tercihler Bölümünü tıklayın
  2. Sol taraftaki bölümden Posta seçeneğini tıklayınE-Posta Tercihlerini Değiştirme (Zimbra Tercihlerini Özelleştirme)

Tercihler > Posta  bölümünün en üst kısmında, Zimbra’nın e-postaları görüntüleme şeklini yukarıda görüldüğü gibi özelleştirebileceğiniz seçenekler bulunmaktadır.

Mesajları alma seçenekleri

Mesajları alma seçeneklerini görmek için sayfayı aşağıya doğru kaydırın. Bu bölümde yapabilecekleriniz ;

  • Geliş bildirimi bölümünden bir bildirim açılır penceresi göster veya tarayıcı başlığını aydınlat vb. gibi seçenekleri aktive ederek yeni gelen e-postalarınızdan anında haberdar olabilirsiniz.
  • Size gelen e-postaları Mesajın gelişi: Bir kopyasını şuraya ilet bölümünden başka bir adrese gönderebilirsiniz. Takviminizi düzenleyen sekreterinizin işine yarayacaktır.
  • Bildirim mesajı gönderin, posta kutunuza yeni bir mail geldiğinde şu adrese bir bildirim mesajı gönder bölümünde belirttiğiniz adrese bir uyarı maili gelecektir. Zimbra mail kutunuzu sıklıkla kontrol etmediğiniz durumlarda işinize yarayacaktır.
  • Gelen maillerinizde okundu onayı istenmesi durumunda nasıl bir bildirim istediğinizi belirtin. Bu şekilde her okundu onayı istenen maile otomatik okundu onayı gönderebilir, hiç bir zaman göndermeyebilir ya da her okundu onayı isteğinin size sorulmasını tercih edebilirsiniz.
  • Size gönderilen mesajların nasıl yönetileceğini belirleyebilirsiniz.

E-Posta Tercihlerini Değiştirme (Zimbra Tercihlerini Özelleştirme)

Mesajları oluşturma seçeneklerini görüntülemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırın.

Mesajları oluşturma bölümünde Oluştur seçeneğinde HTML olarak bölümünün işaretli olması size maillerinizi HTML seçeneklerini kullanarak yazabilmenizi ve imzalarınızın eğer bir link ve ya grafik de içeriyorsa doğru bir şekilde görünmesini sağlayacaktır.

E-Posta Tercihlerini Değiştirme (Zimbra Tercihlerini Özelleştirme)

Sayfanın en alt bölümünde;

  • İstenmeyen Posta Seçenekleri’ nde “Şu kişiden mesajları engelle” bölümünde belirttiğiniz e-posta adreslerinden ya da domainlerden gelen e-postaları istenmeyen posta (spam) olarak belirleyebilirsiniz. Bu size istemediğiniz e -postaları almamayı sağlayacaktır. Tam tersi olarak “şu adresten/şu kişiden gelen mesajlara izin ver” bölümünde belirttiğiniz adresten veya domainden gelen e-postaları kabul edebilirsiniz. Bu da size almak istediğiniz duyuru e-postalarının istenmeyen posta engeline takılmadan size ulaşmasını sağlayacaktır.
  • Diğer Posta İstemcilerinden Erişim bölümününde  diğer posta istemcilerinden erişim seçeneklerini düzenlemeyi bulacaksınız. Bu bölümdeki ayarlar yalnızca dışarıdan bir POP adresine bağlandığınız zaman kullanılacak bölümdür.

E-Posta Tercihlerini Değiştirme (Zimbra Tercihlerini Özelleştirme)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Benzer yazılar