YENİ ZİMBRA 8.8.9 (a.k.a curie) Zimbra Docs ile yayınlandı!

-

Merhaba Sevgili Zimbra Kullanıcıları;

Zimbra Collobration 8.8.9 (a.k.a curie)’nın yayınını duyurduğumuz için mutluyuz. Öne çıkan özellikleri sizler için derledik ancak dilerseniz tüm detaylara linkten ulaşabilirsiniz.

8.8.9 ‘daki Yeni Özellikler

Zimbra Docs: Kullanıcılar artık evraklarını, tablolarını ve sunumlarını eşzamanlı olarak Zimbra içinde paylaşabilecek ve işbirliği yapabilecekler. Bu özellik Zimbra Evrak Çantası içerisinde Libraoffice ile entegre olarak çalışmaktadır.

iOS cihazlarının senkronize olması için otomatik yapılandırma: Yöneticiler iOS kullanıcıları için CaIDAV, CardDav, IMAP ve SMTP ayarlarının otomatik yapılandırmasını ayarlayabilirler.

Mobil NG: Bu yeni İzin verme/Engelleme/Karantina (İEK) özelliklerini mobil cihazlar için modüler erişim sağlar. Bu “önleyici” güvenlik özelliği ile herhangi bir kullanıcı ilk defa sunucu ile senkronize olmak istediğinde sadece “izin verilen cihazlar” senkronize olabilir. Yasaklanan yada Karantina altına alınan cihazlar listesinde bulunanlar sunucu ile senkronize olamazlar.

HSM NG: Birincil depolama, S3 dahil olmak üzere 6 farklı depolama seçeneği ile birlikte artık desteklemektedir.

8.8.9 ‘un içindeki BETA özellikleri

Şifremi unuttum / Self-servis Hesap Kurtarma : Kullanıcılar sistem tarafından oluşturulan erişim kodunu kullanarak geçici giriş yapabilir ve güvenli hesap kurtarımı sağlayabilirler.
ZCO: ZCO kullanıcıları Zimbra Personas ile Office365’deki ‘on -behalf-of’ gönderebilirler.
Office365: Microsoft’un aboneliğe dayalı Office365 masaüstü Outlook kurulumu için destek verir.

Plus’ Arttırılmış iyileştirmeleri 8.8.9 ‘in içine dahil edildi.

Backup NG
Admin Console
Zimbra Drive
Zimbra Chat
Zimbra Talk

Lütfen daha fazla detaylar için bizi takip etmeye devam edin. Yeni özelliklerin işleyişleri ve detayları ile ilgili yeni yazılarımızı sizlerle paylaşıyor olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Exit mobile version