Zimbra Backup Plus

-

Zimbra Backup Plus Nedir?

Zimbra Backup Plus, Zimbra Suite Plus’ın bir modülüdür.

Zimbra Suite Plus etkinleştirilmiş Zimbra OpenSource ya da Network Edition versiyonlarda altyapıyı yedeklemek ve geri yüklemek için dizayn edilmiştir. Sistem yöneticisine, canlı sistemler de herhangi bir kesintiye neden olmadan herhangi bir veriyi yedekleme ya da daha önceden kaydedilmiş bir yedeği geri getirme olanağı sağlar.

Sunucudaki tüm işlemlerin gerçek zamanlı olarak yedeklenmesini sağlamak için yerel RedoLog sisteminden yararlanır ve bu sayede yöneticiye geniş geri yükleme seçenekleri sunar. Tek bir hesabın geri alınmasından, tüm sunucunun geri alınmasına kadar herşey saniyeler içinde mümkün.

Özellikler

Zimbra Backup Plus modülünün başlıca özellikleri:

  • Zimbra Suite Plus yönetim zimleti ile kolay kullanım
  • Zimbra OSE ve NE’ın sahip olduğu RedoLog ile gerçek zamanlı tarama ve yedekleme
  • Harici yedekleme prosedürleri
  • Tüm öğelerin tamamıyla tekilleştirilmesi sayesinde akıllı depolama kullanımı
  • Zaman içinde optimize edilmiş saklama alanı oranı
  • Veri Saklama Politikası yönetimi
  • Tutarlılık Kontrolü

Hızlı Felaket Yanıtı

Zimbra Backup Plus felaket anından sonra mümkün olan en kısa sürede sisteminizi tekrar çevirim içi hale getirmek için dizayn edilmiştir. Canlı yedekleme klasörü ya da harici yedek verileri kurtarma işlemi için kullanılabilir böylece arkaplanda verileriniz geri getirilirken dakikalar içinde hesaplarınız tekrar aktif hale gelir.

Kendinden Turarlı Snapshotlar

Gerçek zamanlı yedekleme motoruna ek olarak Zimbra Backup Plus, Zimbra sunucusundaki verilerin kendinden tutarlı snapshotlarını kaydetmenize olanak tanıyan harici bir yedekleme özelliği içerir. Bu snapshotlar daha fazla güvenlik için harici bir lokasyona ya da teyp sürücülere kaydedilebilir.

Akıllı Depolama

Atomik yazma algoritmalarını kullanarak, yedekleme deposunda kaydedilen tüm veriler 100% tutarlıdır ve yedekleme sistemi çalışıyor olsa bile teyp aygıtları ve optik diskler gibi depolama ortamlarına taşınabilir.

COS Tabanlı Yedeklemelerde Hariç Tutma

Yedeklenmesine gerek olmayan hesaplarınızın yedekleme ayarlarını kolayca Class Of Service (COS) temelli olarak kapatabilirsiniz. Böylece daha fazla disk alanı kazanmış olursunuz.

Zimbra Backup Plus Nasıl Çalışır?

Zimbra-Backup-Plus-image-02

100% Çevre Bağımsız

Zimbra Backup Plus, Zimbra’nın desteklediği herhangi bir işletim sisteminden ya da yapıdan geri yükleme yapabilir hatta bunu kaynak ve hedef sunucuların işletim sistemleri, yapıları ve Zimbra sürümleri farketmeksizin yapar.

Şeffaf Yapı

Kullanıcıların hesapları daima kullanıma hazır ve tüm geri yükleme modları, kullanıcılar üzerindeki etkisini azaltmak için tamamen şeffaftır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Exit mobile version